Technika
próżni

 
 
 

Filtry

Filtr powietrza

to jeden z kluczowych elementów podczas pracy pompy próżniowej. Jego zadaniem jest zatrzymywanie pyłów, cząstek stałych, sadzy i innych niebezpiecznych dla pompy zabrudzeń.

Filtry technika prozni

Dlaczego to tak ważne? Jeśli podczas pracy do maszyny dostanie się niepożądany brud, może to skutkować zniszczeniem gładzi cylindra, uszkodzeniem wirnika czy też połamaniem łopatek, a nawet zatarciem. Konsekwencją czego może być kosztowny remont, albo wręcz zniszczenie pompy. Aby uniknąć tego typu problemów, bardzo ważne jest, by filtry były regularnie wymieniane. Zważywszy na fakt, że temperatura pracy bywa różna, tak i medium filtracyjne może być różne - występują zarówno filtry celulozowe, jak i węglowe czy siatkowe, stosowane przy większych temperaturach.

Filtr oleju

Do pracy pompy mokrej, niezbędny jest odpowiednio dobrany olej. Zapewnia on dobre smarowanie, sprawne wysuwanie łopatek z wirnika oraz utrzymanie odpowiedniej temperatury pracy.

Zachowanie czystości oleju gwarantuje lepszą pracę pompy, zwiększając jej wydajność oraz wydłużając żywotność części eksploatacyjnych, jak i samego urządzenia. Konsekwencją zabrudzonego oleju może być spadek wydajności pompy, nieodpowiednia temperatura pracy, dymienie z separatorów mgły olejowej, zataracia, przeciążenia silnika i doprowadzić do poważnych awarii. Dlatego też, tak jak w przypadku filtrów powietrza, niezbędna jest regularnia wymiana filtra oleju.

Separator oleju

Inaczej filtr mgły olejowej lub wydechowy. Taki filtr ma za zadanie sprawne przepuszczenie odessanego powietrza, umożliwienie odparowania pary wodnej, jak i wtórne odprowadzenie oleju do obiegu.

Olej skrapla się na filtrze i trafia ponownie do zbiornika, zamiast uciekać z pompy w formie mgły, co służy również pośrednio utrzymaniu w czystości powietrza w miejscu pracy maszyny. Poprawnie założony filtr (szwem do dołu) zapobiega „dymieniu”, czyli wyrzucaniu oleju w postaci mgły oraz zwiększonemu zużyciu oleju. Separatory wytwarzane są z materiałów odpornych na wysokie temperatury. Powinny być regularnie wymieniane, gdyż ich zapchanie może spowodować zwiększone zużycie energii, brak odpowiedniej wydajności i poziomu próżni, nadmierne zużycie oleju, efekt „dymienia” parą olejową. Może nawet doprowadzić do pracy na sucho, a w konsekwencji do zniszczenia pompy. Dzięki stale ulepszanej technologii produkcji, współczesne filtry charakteryzują się małymi oporami przepływu i dużą chłonnością. Nasze filtry WST do pomp próżniowych zapewnią bezproblemową pracę Twojej pompie.

Nasz asortyment

Zamówienia telefoniczne

phonetel. 032 240 70 62

tel. 032 240 60 16

Zamówienia fax

fax032 750 07 72

 

powered by Nataltec 2016